wtorek, 28 października 2014

Lendico – poradnik inwestora, cz. II


Na temat Lendico pisałem już na łamach bloga dwa razy. Zacząłem od opisu świetnej promocji, gdzie za pierwszą inwestycję można było otrzymać 100zł premii. 

Drugi wpis dotyczył już szerszego opisu platformy Lendico: Lendico – poradnik inwestora

Dzisiaj chciałbym rozszerzyć wpis m.in. o raporty, jakie Lendico przesyła inwestorom.Krótko o Lendico


Na wstępie przypomnę, że Lendico to platforma pożyczek społecznościowych, łącząca inwestorów z pożyczkobiorcami. 

Korzyści z takiej formy działalności odnoszą zarówno inwestorzy (inkasując większe zyski niż na lokatach) oraz pożyczkobiorcy, mogąc pożyczyć na niższy procent niż w innych instytucjach finansowych.

Rzecz jasna, inwestowanie w pożyczki wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak i tutaj Lendico wykonuje dużo pracy, aby maksymalnie zabezpieczyć inwestorów.

Spłaty otrzymujemy co miesiąc i możemy je reinwestować zwiększając stopę zwrotu z inwestycji.


Prowizja serwisu


Rejestracja i otwarcie konta są bezpłatne. Prowizję zapłacimy dopiero wtedy, kiedy pieniądze z inwestycji zaczną wpływać na nasze konto.

Opłata serwisu wynosi 1% otrzymanej kwoty spłaty i zostanie automatycznie pobrane, pomniejszając przelew dla inwestorów:

„Przykład: pani Alicja zainwestowała w kilka projektów pożyczkowych. Suma wszystkich miesięcznych wpływów z tego tytułu wynosi 500 złotych. Na rachunek pani Alicji trafia 495 złotych, zaś miesięczna opłata manipulacyjna w jej wypadku wynosi 5 złotych.”


Podsumowanie tygodniowe inwestycji


Lendico przesyła każdemu inwestorowi cotygodniowe raporty z dokonanych inwestycji. Jest to bardzo ciekawa funkcjonalność, która w przystępny sposób pokaże stan naszych inwestycji.

Raport podzielony jest na cztery części:

  • Status Twoich inwestycji


W grupie tej brakuje projektów aktualnie spłacanych. Są natomiast dostępne inwestycje w pełni spłacone oraz te, które wciąż czekają na jakieś weryfikacje czy wpłaty inwestorów. Za pomocą przycisku „Szczegóły” możemy przejść bezpośrednio do panelu inwestora w celu poznania szczegółów.


  • Wybrane projekty pożyczkowe


Jak sama nazwa wskazuje, w grupie tej zobaczymy wybrane projekty pożyczkowe. Ma to nas zachęcić do przejścia na stronę projektów pożyczkowych i zainwestowanie środków.


  • Wyniki
W tej grupie zobaczymy wyniki naszych inwestycji: łączną sumę inwestycji oraz spłacone raty kapitałowe i odsetkowe. Jak widzicie na zdjęciu poniżej, mi udało się otrzymać pierwszą ratę bez opóźnień.


  • Zaproś znajomych


Na koniec maila widzimy zachętę do zaproszenia znajomych. Dzięki temu obie strony mogą otrzymać po 100zł premii (więcej szczegółów poniżej).


Zmiany warunków umowy


Z dniem 31 października 2014 roku, Lendico wprowadza zmiany w Ogólnych Warunkach Umowy. Zmiany można ocenić pozytywnie i dotyczą one pożyczkobiorców.

Skrót zmian:
  • wprowadzenie braku wymagań co do rachunku za media
  • zaświadczenie o dochodach będzie zamienne z odcinkiem płacowym lub RMUA
  • korzystanie z dodatkowych rejestrów i baz danych i informacji gospodarczych: ERIF i CEDR
  • wprowadzanie projektów pożyczkowych na okres 6 i 9 miesięcyPromocja dla nowych klientów – 100 zł premii za polecenieJednocześnie przypominam, że wciąż można skorzystać z promocji: 
Z komentarzy pod tamtym wpisem wiemy, że premie wypłacane są bardzo szybko.


Podsumowanie


Inwestowanie w pożyczki społecznościowe jest mi szczególnie bliskie jako, że na tym rynku jestem obecny już od przeszło trzech lat. Początki nie zawsze są łatwe. 

Dość szybko nauczyłem się, że w razie niepewności lepiej sobie odpuścić daną aukcję niż ryzykować utratę kapitału. Przede wszystkim należy inwestować w zweryfikowanych pożyczkobiorców, z czym nie ma problemów na Lendico, gdzie wszyscy są gruntownie weryfikowani.

W kolejnym wpisie zajrzę na drugą stronę, czyli przyjrzę się Lendico od strony pożyczkobiorcy.

1 komentarze :

Basia pisze...

Może to i przydatna platforma, ale dla ludzi co lubią ryzykować

Prześlij komentarz