niedziela, 19 października 2014

Podsumowanie finansowe września 2014 roku


Zapraszam do spóźnionego podsumowania września 2014 roku.

Stopy procentowe spadają do rekordowo niskiego poziomu. Sytuacja ta sprawiła, że poważnie zastanawiam się nad własnymi finansami. Czy w obecnej sytuacji warto nadpłacać kredyt mieszkaniowy, którego oprocentowanie w najbliższym czasie spadnie do ok. 3,3%?

Zobacz też:


Promocje


W październiku rozpoczęła się kolejna edycja programu polecającego Inteligo, w którym polecony otrzyma 100 zł premii, natomiast polecający 50zł.

Wrzesień przyniósł także start promocyjnej lokaty w Idea Bank: Lokata Happy na 5% z premią 50zł.

Getin Bank przedłużył promocję aplikacji mobilnej. Do zdobycia było (i wciąż jest) 50 zł premii za wykonanie przelewu z aplikacji mobilnej.

Osoby zainteresowane korzystną kartą kredytową powinny przyjrzeć się ofercie partnerskiej Raiffeisen Polbank i linii Wizzair. Karta kredytowa Wizzair da nam od 2% do 4% moneyback. Dodatkowo, za założenie karty nowi klienci otrzymają 50 zł na start.

We wrześniu opisałem także ciekawą promocję Lendico. Nowi klienci mogli otrzymać 100zł premii za inwestycję lub zaciągnięcie pożyczki.

Przyjrzałem się też promocji Plusa za doładowanie telefonu. Do zdobycia było 40% dodatkowego doładowania. Kiedyś już opisywałem podobne promocje od Play. Osoby posiadające telefon na kartę powinny śledzić Facebooka swojego operatora. Podobne promocje zdarzają się często i są tam ogłaszane.

Pod koniec września wystartowała kolejna edycja Lokaty Comperia Bonus. Tym razem partnerem akcji został Meritum Bank. Do zyskania jest 60 zł premii za założenie lokaty na 5%. Wciąż jeszcze można skorzystać z promocji.

Na Grouponie kolejny raz pojawiła się oferta BGŻOptima. Nowi klienci mogli zyskać 95zł premii za założenie darmowego konta oszczędnościowego na 3,5%.

Ciekawą promocję przygotował Eurobank. W promocji „Rodzina i Przyjaciele” zyskać można 5% cashback na niektóre wydatki kartą.

Bardzo dobrą lokatę przygotował Meritum Bank, gdzie można było ulokować na 4% kwotę do 100 000 zł.

Ostatnią promocją września była druga edycja promocji Credit Agricole – Jesteśmy Gotowi. Do zyskania podobnie jak w poprzedniej edycji jest do 1000 zł premii przez okres 18 miesięcy.


Blog


Po miesiącu zniżek, w sierpniu wszystkie poszły z kolei w górę. Można więc przypuszczać, że główna przyczyna to wyjazdy wakacyjne czytelników.

Liczba wpisów: 1 (-2), 16 (+9) (Jak oszczędzić.pl), 1 (+1) na NiK
Facebook: 190 osób (+1 osoba), 1690 osób (+280) na Jak oszczędzić.pl

Liczba wyświetleń: 35 200 (-2 850), 122 900 (+11 400) na Jak oszczędzić.pl, 17 250 na Nieruchomościach i Kredytach (+3 000).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Lokaty


Najlepsze oferty lokat to:


Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:Pożyczki społecznościowe

Z braku czasu brak aktywności w tej dziedzinie. Rekordowo niskie stopy również nie skłaniają do inwestowania środków w pożyczki (maksymalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12%).


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt hipoteczny


Bez zmian. Dokonałem kolejnej nadpłaty kredytu. Prawdopodobnie w kolejnych miesiącach przestanę nadpłacać kredyt. Zaoszczędzone środki na razie wrzucę na jakieś promocyjne lokaty. Później zastanowię się co z nimi zrobić.


Nieruchomości
Wydarzenie miesiąca
Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

2 komentarze :

Tomek K pisze...

Statystyki bardzo wygórowane ! Gratuluję !

Darek M.W. pisze...

Tylko to statystyki z panelu bloggera. Google Analytics pokazuje zapewne zupełnie inne wyniki.

Prześlij komentarz