wtorek, 18 listopada 2014

Mikrokasa SA - Obligacje firmy pożyczkowej na 9,2%

  
Wracamy do tematu obligacji korporacyjnych. Dzisiaj pod lupę bierzemy ciekawą ofertę 2-letnich obligacji firmy pożyczkowej Mikrokasa.

Mikrokasa we wrześniu oferowała obligacje oprocentowane na 9,5% przy minimalnej wartości zapisu wynoszącej zaledwie 1000 zł. Tym razem oprocentowanie nieco spadło i wynosi 9,2% w skali roku. W tym czasie stopy procentowe spadły aż o 1%, więc na tym tle obniżka jest ledwie kosmetyczna. Minimalny próg zapisów wciąż jest niewielki i wynosi 1000 zł.

Zobacz też:


Szczegóły emisjiObligacje Mikrokasa S.A.
Cena emisyjna obligacji
1 000 PLN
Minimalny zapis
1 Obligacja
Maksymalna wartość emisji
2 000 000 PLN
Próg emisji
1 000 000 PLN
Kupon
9,2% w skali roku, wypłacany kwartalnie
Zapadalność
 2 lata
Okresy odsetkowe
3 miesiące (kwartalnie)
Zabezpieczenie
Brak
Dodatkowe prawa
Prawo wcześniejszego wykupu
Rynek notowania
Catalyst
Termin zapisów
Do 25 listopada 2014 roku


O spółce
Spółka działa na rynku finansowym od 2006r. Mikrokasa S.A. reprezentuje konserwatywny model biznesowy. W wyniku dokładnej weryfikacji możliwości kredytowych potencjalnych pożyczkobiorców jedynie 40% wniosków jest akceptowanych przez Spółkę. Podnosi to bezpieczeństwo transakcji klientów i zainwestowanego przez Mikrokasa S.A. kapitału.

Spółka rozwija system sprzedaży – oferuje swoje produkty poprzez sieć niezależnych pośredników finansowych obejmujących zasięgiem całą Polskę. Dzięki niemal trzystu partnerom handlowym skutecznie dociera do całej populacji potencjalnych klientów.

Głównym produktem Spółki są pożyczki gotówkowe  do 7 000 zł na okres od 12 do 36 miesięcy w miesięcznym systemie płatności.


Bezpieczeństwo


Obligacje zostaną zabezpieczone na zmiennym zbiorze wierzytelności. Wysokość zabezpieczenia będzie wynosić 150% wartości wyemitowanych obligacji  i będzie podlegać kwartalnej wycenie. Zgodnie  z raportem z wyceny z dnia 15 października br., wartość portfela wierzytelności, który będzie stanowić zabezpieczenie, wynosi ponad 6,6 mln zł.


Wyniki finansowe


„Wartość portfela udzielonych pożyczek wzrosła na koniec czerwca 2014 r. o 49% do 9,7 mln zł w porównaniu do końca czerwca 2013 roku. Wzrost wartości udzielonych pożyczek przełożył się na równie dynamiczny wzrost przychodów. 

W pierwszym półroczu 2014 r. Spółka osiągnęła ponad 2 mln zł przychodów ze sprzedaży (+81% rok do roku dla danych porównywalnych); 1,3 mln zł zysku z działalności operacyjnej (+208% rdr) oraz 450 tys. zł zysku netto (+3821% rdr), osiągając poziom 22% rentowności netto. 

To przede wszystkim efekt zwiększenia skali podstawowej działalności, co było możliwe dzięki pozyskaniu środków w ramach emisji obligacji serii G, H oraz I w 2013 i 2014 r.”


Informacje o spółce

           
Emitent działa w branży finansowej i zajmuje się udzielaniem pożyczek gotówkowych osobom fizycznym. Spółka działa  od 2006 r.  

W 2011 r. została przekształcona w spółkę akcyjną. MIKROKASA S.A. konsekwentnie buduje swoją markę, także dzięki współpracy z niezależnymi pośrednikami finansowymi na terenie całego kraju (ok. 200 podmiotów oferujących jej produkty), dzięki czemu pozyskuje wielu nowych klientów i staje się podmiotem coraz bardziej rozpoznawalnym na polskim rynku pożyczek gotówkowych.

Emitent oferuje pożyczki o wartości do 5 tys. zł, które są udzielane na okres do 36 m-cy. Pożyczki nie mają ukrytych opłat oraz zawierają ubezpieczenie od zdarzeń losowych. Można je spłacić przed terminem, otrzymując od Spółki zwrot niewykorzystanych kosztów pobranych z tytułu opłat administracyjnych i ubezpieczeń. 

Przewagą konkurencyjną Spółki jest właściwa polityka oceny ryzyka, jako jedna z nielicznych współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej S.A. Dzięki temu cechuje ją niski odsetek szkodowości portfela oraz dobre rezultaty w obszarze odzyskiwania należności, przy zapobieganiu nadmiernego zadłużania się klientów.


Więcej:

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy.


8 komentarze :

Anonimowy pisze...

"WIBOR 3M + 9,2%, wypłacany kwartalnie"

oprocentowanie jest stale i wynosi 9.2%.

Darek M. pisze...

Jasne, poprawione.

Karol Portfel24 pisze...

Oferta kusząca trzeba przyznać.. ciekawe jednak jak dokładnie jest z tym bezpieczeństwem bo podobne "kuszące" oferty już przerabialiśmy (że wspomnę o pewnej złotej firmie z Gdańska). Niby wszystko w porządku - firma współpracuje z BIK, działa już trochę lat na rynku.. ale przy takim oprocentowaniu zawsze u człowieka włącza się myślenie czy aby jest to pewna inwestycja.

Anonimowy pisze...

Jak na firme pożyczkową oprocentowanie w miare dostateczne

Marcin pisze...

Oprocentowanie atrakcyjne - warto się zastanowić nad taką ofertą.

Anonimowy pisze...

Reducja zapisów siegła prawie 50% szok

Anonimowy pisze...

Ludzie rzucili się niepomni na Grobelnego, Amber Gold i tym podobne.
Pewne zachowania są stałe i ostrzeganie zawsze odbywa się na zasadzie: "gadał dziad do obrazu..."

Darek M. pisze...

Widzę, że kolega nie wie czemu firmy pożyczkowe tak się reklamują we wszystkich mediach i jaki mają zysk z pożyczek.

Prześlij komentarz