czwartek, 6 listopada 2014

Podsumowanie finansowe października 2014 roku


Zapraszam do podsumowania finansowego października 2014 roku. Był to dla mnie ciężki miesiąc z powodu kwartalnego rozliczania podatku VAT i podatku dochodowego. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą wiedzą o co chodzi J

Od tego kwartału wprowadziłem małe usprawnienie: od każdej faktury od razu przelewam wartość podatku VAT oraz podatku dochodowego na osobne konta oszczędnościowe. W ten sposób, co najwyżej będę mógł otrzymać zwrot po wygenerowanych kosztach uzyskania przychodu.Promocje


Jeszcze do końca października można skorzystać z programu polecającego Inteligo i zgarnąć 100 zł premii. Osoba polecająca może zgarnąć 50zł, dlatego sami możecie zarejestrować się w programie i polecać konto bliskim. Warunki są banalnie proste i łatwe do spełnienia.


Jeszcze do 12 listopada 2014 r. można skorzystać ze świetnej oferty lokaty na 5,5% w Expander. Dostawcą jest Meritum Bank, dzięki czemu mamy pełne gwarancje BFG do 100 000 EUR.

Po wielkiej aferze (patrz komentarze pod wpisem), BNP Paribas ugiął się i postanowił rozdać tablety wszystkim, którzy spełnili warunki regulaminu. Można powiedzieć, że nie było innej możliwości, a bank sam sobie naważył piwa.

Allegro w październiku wprowadziło kolejne kupony zniżkowe na 20 zł w aplikacji mobilnej.

McDonald’s przez dwa tygodnie rozdawał darmową kawę, swoją drogą naprawdę pyszną J

Aż do 22 października można było skorzystać z promocji Meritum Banku Lokaty Start na 5% z premią 60 zł.

Odświeżyłem też ofertę Citibanku, który oferuje 100zł premii i rok zwolnienia z opłaty na karcie kredytowej z programem rabatowym i cashback.

BNP Paribas nie zraził się po finale promocji z tabletem i pod koniec października wprowadził kolejną promocję – iKonto z premią 70 zł. Z promocji wciąż można skorzystać, a jej warunki są dużo prostsze od poprzedniej promocji. Przede wszystkim nie musimy trzymać konta przez dwa lata a możemy je zamknąć zaraz po wypłacie premii.

Pod koniec października zaczęły przychodzić maile przypominające o uzupełnieniu danych z promocji Idea Bank: Lokaty Happy na 5% z premią 50 zł.

Październik zakończyłem wpisem na temat oszczędzania, z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.


Blog


Po miesiącu zniżek, w sierpniu wszystkie poszły z kolei w górę. Można więc przypuszczać, że główna przyczyna to wyjazdy wakacyjne czytelników.


Liczba wpisów: 2 (+1), 12 (-4) (Jak oszczędzić.pl), 2 (+1) na Nieruchomości i Kredyty

Facebook: 190 osób (-), 1979 osób (+289) na Jak oszczędzić.pl


Liczba wyświetleń: 30 080 (-5 120), 101 923 (-10 980) na Jak oszczędzić.pl, 7 950 na Nieruchomościach i Kredytach (-9 900).


Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:

Lokaty


Najlepsze oferty lokat to:
Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:Pożyczki społecznościoweW październiku napisałem drugą część poradnika inwestora na przykładzie nowej platformy pożyczek społecznościowych – Lendico.


Kredyt hipoteczny


Bez zmian. Dokonałem kolejnej ale niewielkiej nadpłaty kredytu. Prawdopodobnie była to ostatnia nadpłata do czasu aż stopy procentowe ruszą do góry. Na razie postanowiłem gromadzić kapitał.


Nieruchomości


W październiku popełniłem wpis na temat aktualności w programie Mieszkanie dla Młodych. Opisałem też bardzo dobrą ofertę kredytu mieszkaniowego MdM w Deutsche Bank.


Wydarzenie miesiącaZapraszam również do poprzednich podsumowań:1 komentarze :

Wanda pisze...

Bardzo dużo ciekawych akcji było :) sam nie raz nie dwa skorzystałem z darmowej kawy w MC ;)

Prześlij komentarz