czwartek, 4 grudnia 2014

Podsumowanie finansowe listopada 2014 roku


Zapraszam do podsumowania finansowego listopada 2014 roku.

Pomału widać efekt niskich stóp procentowych. Od dwóch miesięcy muszę wprowadzać całą masę zmian do rankingów lokat i rachunków oszczędnościowych.

Z powodu niskich stóp zwrotu, część środków zainwestowałem w obligacje korporacyjne. Widać to po wpisach pojawiających się na blogu. Już niebawem kolejne opisy obligacji.Promocje


Listopad rozpoczął się od świetnej promocji Allegro, które rozdawało kupony promocyjne od 20 zł aż do 100 zł.

Następnie odświeżyłem wpis na temat Lokaty Bonjour w Lion's Bank. Warunki lokaty zostały nieco zmodyfikowane i pojawiały się komentarze na temat nieaktulnej oferty. Obecnie lokata ta daje 5% w skali roku na okres miesiąca i kwocie od 200 000 zł do 300 000 zł.

Citibank prowadził kolejną akcję promującą karty kredytowe. Do zdobycia był tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lite w zamian za założenie karty kredytowej i wykonanie nią płatności.

W listopadzie można było skorzystać z najlepszej jak do tej pory promocji Lokaty Happy w Idea Bank na 5%. Do zdobycia było 120zł premii do wydania na Grouponie.

W Carrefourze niektórzy posiadacze kart MasterCard mogli otrzymać 10% zwrotu od dokonanych zakupów.

Aviva promowała swoje nowe centra finansów poprzez oferowanie polisolokaty na 6,07%,

BNP Paribas wciąż promował swoje iKonto ze zwrotem 3%. W promocji można było zgarnąć dodatkowe 70 zł premii za założenie iKonta.
W listopadzie bank w końcu wysłał tablety do reszty klientów, którzy spełnili warunki promocji.

W połowie miesiąca Allegro wprowadziło kolejną edycję kuponów o wartości 20 zł w aplikacji mobilnej.

Przez trzy dni, od 18 do 20 listopada można było skorzystać z dogrywki Lokaty Happy na 5% z premią 50 zł.

Meritum Bank ogłosił warunki konkursu dla osób biorących udział w promocji Lokaty z Premią. Przypomnę, że do zdobycia był jeden z pięciu telefonów iPhone 6. 25 listopada należało popisać się szybką reakcją i założyć lokate na czas. Niestety sam SMS'a z godziną startu promocji otrzymałem … pół godziny po jej starcie, więc podarowałem sobie start w tej zabawie.

Po długiej zwłoce, przyjrzałem się ofercie Orange Finanse, gdzie klienci Orange mogą zyskać do 600 zł zwrotu i 60 zł doładowania Prepaid. Zaletą nowego konta jest przede wszystkim oprocentowanie konta oszczędnościowego wynoszące 4%. Niestety maksymalna kwota wynosi zaledwie 10 000 zł a okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania wynosi tylko 3 miesiące.

Listopad przyniósł nam też świetną promocję od mBanku. Ekonto z Bonusem 100 zł można założyć jeszcze do końca roku. Warunku promocji są proste do spełnienia, dlatego też polecam tą promocję wszystkim osobom, które nie posiadają jeszcze konta w mBanku.

Fajną akcję promocyjną prowadzi też nju mobile oferujący 50 zł premii za nową aktywację. Sam właśnie skorzystałem z tej promocji i obecnie czekam na przeniesienie numeru.

Na koniec miesiąca Allegro „zaskoczyło” nas kolejną edycją akcji kuponów zniżkowych o wartości 20 zł.


Blog


Listopad był całkiem udanym miesiącem pod względem napisanych wpisów. Niestety pod względem statystyk nie było już tak pięknie :)

Liczba wpisów: 4 (+2), 17 (+6) (Jak oszczędzić.pl), 1 (-1) na Nieruchomości i Kredyty
Facebook: 194 osób (+4), 2267 osób (+288) na Jak oszczędzić.pl

Liczba wyświetleń: 30 013 (-67), 99 988 101 923 (-1 935) na Jak oszczędzić.pl, 6 036 na Nieruchomościach i Kredytach (-1 814).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Lokaty


Najlepsze oferty lokat to:


Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:


Pożyczki społecznościowe


Z powodu niskich stóp procentowych i braku czasu nie dokonałem żadnej nowej inwestycji. Co warto odnotować, wciąż można skorzystać z promocji Lendico, gdzie do zdobycia jest 100 zł premii dla nowych klientów (zarówno inwestorów jak i tych zaciągających pożyczkę).


Obligacje korporacyjne


Wraz z tym podsumowaniem pojawiła się nowa rubryka – obligacje korporacyjne. W związku z brakiem czasu i niskimi stopami procentowymi, rezygnuję z inwestycji w pożyczki społecznościowe.

W listopadzie zainwestowałem natomiast w obligacje firmy pożyczkowej :)

Opisane oferty obligacji:Kredyt hipoteczny


Zmiana. Listopad był pierwszym miesiącem, w którym nie dokonałem nadpłaty kredytu. Oprocentowanie kredytu jest znacznie niższe niż oprocentowanie ciekawych ofert obligacji, w które to zainwestowałem.


Nieruchomości
Wydarzenie miesiąca


Wejście mBanku do gry o nowych klientów.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

4 komentarze :

Adrian pisze...

Muszę powiedzieć, że jesteś dla mnie inspiracją, jeśli chodzi o gospodarowanie swymi środkami. Biorę z Ciebie przykład i oszczędzam jak się da, ale z głową :) żeby nie popaść w skąpstwo oczywiście :D

Tomek K pisze...

Sporo wpisów Tobie wpadło. A tym samym sporo okazji, z kilku postaram się skorzystać :)

Krzysiek pisze...

Inspirujesz do zajęcia się na poważnie własnym życiem. Dzięki!

Tobiasz pisze...

Bardzo dobre podsumowanie. Super !

Prześlij komentarz