wtorek, 31 marca 2015

Wybór ubezpieczenia mieszkania

Własny zaciszny kącik marzy się każdemu z nas. O ile finanse na to pozwalają, wolimy kupić mieszkanie bądź wybudować dom niż inwestować w wynajem i wciąż nie mieć czterech kątów na własność. Wybór mieszkania to wysoka cena, którą płacimy również za jego ubezpieczenie.


Z wyborem ubezpieczenia mieszkania jest jak z wyborem wszystkiego w naszym życiu. Nie warto kierować się tylko ceną, bowiem ta najniższa może się wiązać ze zdecydowanie uboższym pakietem ochronnym. Rozmaitych zdarzeń losowych w naszym życiu nie brak. Zaskakują i potrafią wyrządzić wiele szkód, a po czasie okazuje się, że początkowa inwestycja w ubezpieczenie mieszkania jest żadną w porównaniu do tego, jak wiele tracimy na przykład w trakcie pożaru.

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne


Zanim zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia mieszkania bądź domu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów lub zapytać o nie agenta ubezpieczeniowego. Podstawą w tego typu polisach jest ubezpieczenie od ognia, pożarów oraz innych zdarzeń losowych. Te ostatnie jednak to odmienne zakresy w zależności do wybranej placówki, z której usług planujemy skorzystać. Niekiedy trzeba dołożyć nieco ze swoich finansów i dokupić dodatkowe opcje, które w tej podstawie zdarzeń losowych nie zostają uwzględnione. Poza ogniem niszczycielską siłą może być również akcja ratownicza, dym oraz sadza. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają ten aspekt, inne nie. Podobnie rzecz mas się w przypadku huraganu, jak i zalania.

Opcje, za które przyjdzie nam dodatkowo zapłacić


Powódź to coś innego niż zalanie i najczęściej nie znajdziemy tego ryzyka w pakiecie podstawowym. Dla ochrony sprzętu elektronicznego, uwzględnić należy ryzyko przepięcia. Dla osób, które mieszkają w domach jednorodzinnych, uwagę winno zwrócić ubezpieczenie od upadku drzewa. W wielu opcjach ubezpieczenia nie znajdujemy ochrony przed graffiti, które to nie jest wliczane w definicję wandalizmu i dewastacji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?


Na wysokość sumy ubezpieczenia i co dokładnie wchodzi w jej skład. Do obliczania sumy ubezpieczenia niezbędna jest wartość odtworzeniowa, czyli pieniądze, które dostaniemy w takiej wysokości, aby na miejsce utraconej rzeczy pojawiła się dokładnie taka sama. Następnie wartość rzeczywista, czyli dokładne oszacowanie wartości danego przedmiotu i odjęcie od kwoty należnej obliczonego procentu.

Idealne mieszkanie dla każdego


Decydując się na swoje cztery kąty liczy się ubezpieczenie, ale i dogodna lokalizacja. Na taką można liczyć, gdy zdecydujemy się na ofertę dewelopera sprzedającego swoje mieszkania na Śląsku. Godne uwagi mieszkania w Zabrzu przy ulicy Majnusza, ale i nie tylko.

0 komentarze :

Prześlij komentarz