czwartek, 25 czerwca 2020

Nie doprowadź do dyktatury PIS! Idź na wybory!


Witajcie,

Nie wytrzymałem. Po tym wszystkim, co zobaczyłem w ostatnich miesiącach musiałem wyrzucić to z siebie. Telewizja Publiczna stała się propagandą niczym z Korei Północnej. Bez żadnych pozorów atakuje się tu przeciwników i wychwala wszem i wobec aktualną władzę.

Pomyśleć, że jeszcze w zeszłym roku nie rozumiałem tego, co się dzieje w Polsce. Zastanawiałem się, dlaczego Unia Europejska miesza się w nasze wewnętrzne sprawy? O jakie łamanie zasad praworządności im chodzi.

W końcu jednak przejrzałem na oczy. Zobaczyłem, że w tym wszystkim nie chodzi o naprawę sądów i o sprawiedliwość, a jedynie o zagarnięcie pełni władzy i to w bezprawny sposób. 

KRS, Trybunał Konstytucyjny, a teraz Sąd Najwyższy. Telewizję publiczną PIS wziął już dawno i stoczył ją na samo. Upadek został przypięczętowany przez cenzurę piosenki Kazika "Twój bój lepszy niż mój":Szalę goryczy przelała u mnie batalia PIS o zdobycie Sądu Najwyższego. To co działo się po odejściu Małgorzaty Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego woła o pomstę do nieba. Nie wspomnę już nawet o tym, że prezydent celowo nie powołał nowych sędziów, którzy czekają na nominacje sędziowskie latami. 

Z kolei, powołany przez prezydenta Dudę pan Zaradkiewicz, łamał wszelkie zasady, w tym postanowił sam sobie zmienić wynik głosowania. :-) Wszystko po to, aby wśród wybranych kandydatów na nowego I Prezesa Sądu Najwyższego znalazł się kandydat PIS, którego rzecz jasna powoła komisarz Rządu. Tak się oczywiście stało.

Po szczegóły tej parodii odsyłam do:

Na koniec polecam przeczytanie przemowy sędziego Wróbla:

Po to to wszystko robimy, żeby Sąd Najwyższy pozostał bastionem sprawiedliwości, a nie stał się po prostu lokalem do wynajęcia przez polityków.

 Na koniec kilka kłamstw prezydenta Dudy:Najgłośniejsze:


Ile ustaw zawetował prezydent? Niezbyt wiele ;-)


Jak również łamanie Konstytucji, której ślubował Andrzej Duda:Na koniec proszę Was. Idźcie na wybory i zagłosujcie na kogo chcecie, tylko nie na antybohatera dzisiejszego wpisu. Zawalczmy o demokrację w naszym pięknym kraju, abyśmy nie musieli w przyszłości z niego uciekać.

Każdy głos jest ważny!


0 komentarze :

Prześlij komentarz